DZIAŁANIA TOWARZYSTWA MIŁOSNIKÓW BRANIEWA

Czytaj więcej: DZIAŁANIA TOWARZYSTWA MIŁOSNIKÓW BRANIEWA Czytaj więcej: DZIAŁANIA TOWARZYSTWA MIŁOSNIKÓW BRANIEWA   Towarzystwo Miłośników Braniewa działa na wielu polach w celu promocji historii, kultury i teraźniejszości Braniewa i regionu. Oprócz działań cyklicznych jak CZWARTKOWE   SPOTKANIA z HISTORIĄ i większych przedsięwzięć jak NAPOLEONIADA, czy konferencje naukowe KRAŃCE EUROPY III i IV – są to różnego rodzaju działania jak wystawy, spotkania, upamiętnianie historii itp. Od 2016 r. TMB prowadzi Muzeum Ziemi Braniewskiej. Poniżej niektóre z dokonań TMB w latach 2012-2024.

 

Czytaj więcej: DZIAŁANIA TOWARZYSTWA MIŁOSNIKÓW BRANIEWA

CZWARTKOWE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Czytaj więcej: CZWARTKOWE SPOTKANIA Z HISTORIĄ Towarzystwo Miłośników Braniewa od początku roku 2013 organizuje spotkania z historią Braniewa i regionu, które odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca. Prelegentami są głównie członkowie Towarzystwa. Spotkania odbywają się w Spichlerzu Mariackim przy ul. Wodnej w Braniewie. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, organizatorzy liczą na zainteresowanie mieszkańców Braniewa niezwykle bogatą historią naszego miasta i regionu. Dotychczas odbyło się 126 spotkań czwartkowych, mimo czasowego zawieszenia w okresie pandemii. Kolejny wykład odbędzie się w dniu 25.07.2024 r. Temat pt. Historia Starej i Nowej Pasłęki przedstawi Agnieszka Borysewicz-Filipek.

Czytaj więcej: CZWARTKOWE SPOTKANIA Z HISTORIĄ

KONFERENCJA NAUKOWA - KRAŃCE EUROPY III

Czytaj więcej: KONFERENCJA NAUKOWA - KRAŃCE EUROPY III Czytaj więcej: KONFERENCJA NAUKOWA - KRAŃCE EUROPY III W dniach 5-6.09.2014r. odbyła się w Braniewie III edycja ogólnopolskiej konferencji popularno-naukowej KRAŃCE EUROPY. Tematem wykładów była "Architektura Warmii na przykładzie Braniewa". Organizatorami konferencji było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Towarzystwo Miłośników Braniewa a współorganizatorami zadania byli: Urząd Miasta w Braniewie oraz Stowarzyszenie "Dom Warmiński" w Lidzbarku Warmińskim.

Czytaj więcej: KONFERENCJA NAUKOWA - KRAŃCE EUROPY III

ZARZĄD TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW BRANIEWA

Czytaj więcej: ZARZĄD TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW BRANIEWA  W dniu 6.12.2021 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Towarzystwa Miłośników Braniewa, na którym oprócz podsumowania działalności dokonano zmian w statucie organizacji oraz wybrano władze na nową kadencję, które stawiają sobie ambitne plany co do dalszej działalności. Działania TMB są co raz bardziej zauważalne, a odnoszone przez stowarzyszenie i członków sukcesy są co raz częściej doceniane.

Czytaj więcej: ZARZĄD TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW BRANIEWA

NAPOLEONIADA 2012

Czytaj więcej: NAPOLEONIADA 2012 Czytaj więcej: NAPOLEONIADA 2012W dniu 12 czerwca 2012 roku dokładanie w 200-tną rocznicę przybycia do Braniewa Cesarza Francuzów Napoleona I Bonaparte odbyły się uroczyste obchody upamiętniające te rocznicę. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Miłośników Braniewa, któremu wsparcia udzieliły: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Braniewo, Urząd Gminy Braniewo, Urząd Miasta i Gminy Frombork oraz liczni sponsorzy, instytucje i osoby prywatne. Uroczystość zgromadziła licznych mieszkańców Braniewa oraz uczniów szkół.

Czytaj więcej: NAPOLEONIADA 2012

.